Denenmiş eski bir tarif: Griye dönen çamaşırlarınızı limonla kar beyazına döndürün

Kıyafetlerin kar beyazı rengine kadar nasıl yıkanacağına dair retro yaşam tüyosu internette popülerlik kazanıyor:

Beyaz çamaşırları beyaz tutmak için nasıl yıkanır /

Büyükannelerimiz bile, yanlışlıkla üzerine çıkarılması zor bir leke koysanız bile, giysilerin beyaz rengini bugün bile korumaya yardımcı olacak bir tüyo biliyordu. Bu numara önemli bir popülerlik kazandı ve sosyal ağlar aracılığıyla yayılmaya devam ediyor.

Öncelikle leğeni çok sıcak suyla doldurmanız gerekiyor. Sıvıya bir bardak kabartma tozu ekleyin. Soda tamamen eriyene kadar iyice karıştırın. Yıkanacak tüm beyaz eşyaları bir defada karışıma batırın.

Kabartma tozunun harekete geçmesi için zamanın olması için kıyafetler bir süre bırakılmalıdır. Eğer ciddi bir leke yoksa 30-60 dakika yeterli olacaktır. Aksi takdirde, özellikle bütün gece daha uzun süre bırakabilirsiniz.
Bu süre zarfında kabartma tozu çoğu lekenin kimyasal yapısını yok edecektir. Bu nedenle, böyle bir ıslatma sonrasında beyaz çamaşırları her zamanki gibi güvenle yıkayabilirsiniz.
Bu yöntemden sonra bile eşyalarınızın yeterince beyaz olmadığını düşünüyorsanız başka bir popüler tüyoyu deneyebilirsiniz. Bir kuruşa mal olmayacak, agresif olmayan bir ağartıcı kullanın

Beyaz çamaşırlardaki lekeler limon suyu yardımıyla da çıkarılabilir, çünkü limon suyu, doğal bir ağartıcı olan bir asit içerir – kirlenme yerine sadece birkaç damla damlatılır. Daha sonra kıyafetleri güneşte bırakın. Limon suyu kurudukça leke kaybolacaktır.
Muhtemelen UV’ye maruz kalmanın renklerin zamanla solmasına neden olduğunu fark etmişsinizdir. Bu nedenle beyaz kıyafetleri 2-3 saat güneşe asmanız yeterli. Bu, gözle görülür bir sonuç için yeterlidir. Bu ayrıca kumaşı dezenfekte eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir